احمدی نژاد می توانست ۵ تا ایران بسازد/ مردم از اصلاح‌طلبه همراهن و اصولگراها عبور کردند

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ qs ایرانی

خرازی تصریح کرد: من هیچ توفیقی در رابطه به همراه عدالت اجتماعی و احمدی‌نژاد نمی‌بینم. چیزی که او اجرا کرد توزیع فقر بود. ایده رسیدگی به محرومان را خراب کرد. روی موج‌ مردم‌گرایی سوار شد. کل پول مملکت را از بین برد. به همراه درآمد ایران در آن دوره ۵ تا ایران را می‌توانست بسازد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: به نظر من برجام چیزی برای دفاع ندارد. من نمی‌دانم جایگزین برجام چیست، این هنر دستگاه دیپلماسی هست.

به گزارش ایسنا، صادق خرازی در نشستی به همراه عنوان «ساز و کار و موانع رسیدن به عدالت اجتماعی» که به همت حزب ندای ایرانیان برگزار شد، اظهار کرد: عدالت را به همراهید به همراه دیدگاه نسبی دید. آنچه که جمع‌بندی می‌شود این هست که ما در تحقق عدالت نه‌تنها موفق نبودیم بلکه فجایعی هم داشتیم.

وی به همراه بیان اینکه «به نظر من دولت‌ها به همراهید متفاوت ارزیابی شوند»، ادامه داد: دولتی که تمام انرژی و توانش را برای توزیع عادلانه امکانات گذاشته هست، مقدمه حکمرانی خوب را محقق می‌کند. مهم‌ترین عنصر اجرا و‌ تحقق عدالت، حکمرانی مستحکم و عالی هست که این حکمرانی می‌تواند به همراه یک چشم و نگاه جامعه را در نظر بگیرد.

خرازی گفت: از نظر من مهم‌ترین شاخصه عدالت، آزادی هست. اگر آزادی نبه همراهشد زبه همراهن، قلم و کلام مهجور می‌شود. اگر اینها مهجور به همراهشند مردم احساس خفگی می‌کنند. یک خودزندانی و‌ خوددرگیری ایجاد می‌شود. راه مبه همراهرزه به همراه فساد از آزادی می‌گذرد و مهم‌ترین خروجی آزادی، عدالت هست. عدالت و‌ تقوا همزاد هستند.

وی یادآور شد: بسیاری از فیلسوفان و‌ متفکرانی مثل شهید مطهری که ما در صبح انقلاب به عنوان نمایندگان تفکر انقلابی از آنها یاد می‌کردیم در بحث اقامه عدالت تردید داشتند. ما نمی‌توانیم‌ فقط شاخصه‌های عدالت را در بعد اقتصادی آن بسنجیم. اگر روزی به من می‌گفتند در جمهوری اسلامی حلبی‌آبه همراهد وجود دارد می‌خوهستم آن صدا را خفه کنم اما من به تازگی در اهواز و خوزستان چیزهایی دیدم که به همراهور نمی‌کردم. خوزستان یک تنه می‌تواند به کویت تنه بزند اما همه امکانات در این شهرها از بین رفته هست.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان گفت: اگر بخواهیم بحث‌های انتزاعی کنیم و بگوییم سقراط و‌ افلاطون چه می‌گفت و قرآن و نهج‌البلاغه چه می‌گویند یک نوع دیگر بحث از عدالت هست.

وی به همراه اشاره به نمونه‌هایی از تخریب منابع طبیعی و انسانی روستاهای کشور گفت: می‌خواهید مردم ایذه اعتراض نکنند؟ به همراه الفاظ نمی‌توان کار کرد. من از کسانی بودم که عقیده داشتم توسعه مقدم بر عدالت هست و امروز فریاد می‌زنم عدالت بر توسعه مقدم هست. تنها راه رسیدن به عدالت، احترام به قلم و آزادی هست.

خرازی گفت: اگر می‌خواهید عدالت اجتماعی برقرار شود این آقایی که جلوی دادگستری می‌ایستد را به همراه یارانش صدا کنید تا در صداو‌سیما پاسخ اشتبه همراههات و‌ کارهایی که به همراه اعتماد مردم کردند را بدهند.

وی همچنین گفت: خیلی شفاف و‌ روشن به همراهید دربه همراهره عدالت اجتماعی حرف زد. دم انتخابه همراهت که می‌شود مردم عزیز می‌شوند. مخاطب من کسانی هستند که این شرایط را ایجاد می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: یکی از پاک‌ترین و شریف‌ترین انقلاب‌های قرن ۲۱ انقلاب اسلامی ایران بود چراکه انقلابی بود که به همراه شور و شعور و اندیشه پیروز شد.

وی در بخش دیگری از این نشست گفت: فکر کنیم چرا رای دادن مردم را رضایت کامل آنها از تمام نظام می‌دانند؟ چرا قاسم سلیمانی محبوب می‌شود و دیگری نیست؟ چرا از آقای هاشمی موقع فوتش آن تجلیل به عمل آمد؟ به همراه این مردم نمی‌شود به همراه الفاظ حرف گفت.

خرازی یادآور شد: اگر می‌گویم عدالت اجتماعی، نمی‌شود گفت که که قوه قضاییه فاسد هست. حرف این ظلم هست. بحث عدالت اجتماعی که پیش می‌آید نشان می‌دهد که ما هنوز نتوانستیم احراز کنیم عدالت اجتماعی یعنی چه. به همراهید فریاد عدالت اجتماعی سر دهیم، همان طور که مطهری و شریعتی سر دادند. شریعتی یک به همراهر هم از عدالت غربی حرف نگفت.

وی ادامه داد: مهم‌ترین رکن انقلاب اسلامی وقتی مردم شعار می‌دادند «هستقلال، آزادی، جمهوری اسلامی»، عده‌ای رفتند پیش امام (ره) و گفتند که آزادی ممکن هست بعدا مشکل ایجاد کند. ایشان گفتند همانی که مردم گفتند. نتیجه‌اش این شد که هر چهار سال یک به همراهر رئیسی عوض می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: صحبت ما این هست که پیاده، دموکرات و آزادی‌خواه هستیم. تا سوار اسب قدرت می‌شویم یادمان می‌رود کجا بودیم و چه می‌خوهستیم.

وی ادامه داد: حرفانی که در بعضی از بیانات برخی مسئولان مهست به همراه اصل آزادی و اصل رعایت حق مخالف، تقابل دارد. مردم از اصلاح‌طلبه همراهن و اصولگراها عبور کردند. مردم دنبه همراهل گزینه سوم هستند.

خرازی تصریح کرد: من هیچ توفیقی در رابطه به همراه عدالت اجتماعی و احمدی‌نژاد نمی‌بینم. چیزی که او اجرا کرد توزیع فقر بود. ایده رسیدگی به محرومان را خراب کرد. روی موج‌ مردم‌گرایی سوار شد. کل پول مملکت را از بین برد. به همراه درآمد ایران در آن دوره ۵ تا ایران را می‌توانست بسازد.

وی ادامه داد: من برای دوران احمدی‌نژاد چیزی به نام عدالت نمی‌توانم متصور شوم. برای دولت روحانی هم به همراهید صبر کرد تا بیینیم مشاورانش چه شرایطی را می‌خواهند برای ما به ارمغان بیاورند. آن چیزی که من می‌فهمم این هست که شرایط کشور و مردم خوب نیست.

خرازی در پایان گفت: من در به همراهب برجام بیشترین دفاع را کردم. هدف ما این بود که کشور از بحران تحریم‌ها بیرون بیاید و بتواند نفس بکشد. وزارت خارجه دولت روحانی در مذاکرات برجام قوی بود اما در حوزه‌های اجرایی، دیگر موفق نبود. من معتقدم برجام نتوانست به آن نقطه که مطلوب ما بود برسد. امروز می‌گویم این برجام به همراه آن برجام اولیه متفاوت هست. به نظر من برجام چیزی برای دفاع ندارد. من نمی‌دانم جایگزین برجام چیست. این هنر دستگاه دیپلماسی هست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم