به احمدی‌نژاد اعتراض کردم که چرا «خس و خاشاک» گفتید

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ qs ایرانی

فردای آن روز آقای زنگنه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت گفت شما به ۲ و نیم میلیون آدم گفتید خس وخاشاک. من گفتم آقای زنگنه عدد بلد نیست من این جمعیت را دیدم. ۳۵ هزار نفر بیشتر نبودند. منتهی طوری چیده شده بودند که طول مسیر را پر کنند.

فردای آن روز آقای زنگنه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت گفت شما به ۲ و نیم میلیون آدم گفتید خس وخاشاک. من گفتم آقای زنگنه عدد بلد نیست من این جمعیت را دیدم. ۳۵ هزار نفر بیشتر نبودند. منتهی طوری چیده شده بودند که طول مسیر را پر کنند.

سرلشکر سید حسن فیروزآبه همراهدی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح گفت: ما نبه همراهید احمدی‌نژاد را از فعالیت سیاسی منع کنیم. وی در گفت و گو به همراه فارس،افزود:  او دو به همراهر رئیس‌جمهور شده و طبیعی هست که دلش می‌خواهد به همراهز هم رئیس‌جمهور شود. مگر آقای هاشمی تا آخر عمرش تلاش نمی‌کرد رئیس‌جمهور شود؟ آقای هاشمی که هم عاقل‌تر، سیاس‌تر و فهیم‌تر از احمدی‌نژاد بود. ایشان هم دلش می‌خوهست رئیس‌جمهور شود. به همراهلاخره این حوزه، اختیارات و امکانات عظیم، میدان بزرگ و مقام به همراهلایی هست. بنابراین هر کسی ممکن هست برای اینکه به اینجا برسد انگیزه داشته به همراهشد.

 فیروز آبه همراهدی ادامه داد: من آینده‌ای برای جریان انحرافی متصور نیستم. البته این جریان تمام نشده و به نظر من به همراهید مراقبت کرد تا دوبه همراهره به صحنه مدیریت کشور وارد نشوند. وی افزود: احمدی‌نژاد به همراه نصب مشایی و نگه داشتن او نشان داد که ولایتمدار نیست. از وقتی احمدی‌نژاد خلاف نظر آقا، مشایی را نگه داشت و بعد رفت در خانه نشست که مسائلش هنوز قابل طرح نیست، پایگاه اجتماعی‌اش را در بین حزب‌اللهی‌ها از دست داد.

رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح در بخش دیگری از حرفانش به همراه اشاره به راهپیمایی ۲۵ بهمن سال ۸۸، گفت: همان روز [۲۵ خرداد ۸۸] جلسه شورایعالی امنیت ملی بود. من در مسیر جلسه ۲۰ دقیقه در محدوده پل حافظ ایستادم و راهپیمایی را نگاه کردم. کاملا کار گروهکی بود. 

مردم اینطوری راهپیمایی نمی‌کنند. آدم‌ها به صورت دسته‌های دو سه نفره و به همراه فاصله ۴ متر از هم حرکت می‌کردند و به همراه حرکات دست، علامت پیروزی نشان می‌دادند و برای داخل خانه‌ها و مغازه‌ها دست تکان می‌دادند. این یک شکل کاملا گروهکی بود. آدم‌هایی که من آنجا در تظاهرات دیدم غالبه همراه جزو مردم عادی نبودند. مردم عادی اصلا بلد نیستند اینطوری راهپیمایی کنند. فردای آن روز آقای زنگنه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت گفت شما به ۲ و نیم میلیون آدم گفتید خس وخاشاک. من گفتم آقای زنگنه عدد بلد نیست من این جمعیت را دیدم. ۳۵ هزار نفر بیشتر نبودند. منتهی طوری چیده شده بودند که طول مسیر را پر کنند.

فیروزآبه همراهدی ادامه داد: من البته هیچ وقت دسترسی به اطلاعاتی پیدا نکردم که شخص موسوی، کروبی و یا خاتمی از جریان سازماندهی فتنه سبز مطلع بودند. جریان سازماندهی فتنه سبز چیزی غیر از اخلاق و اعتقادات این آقایان بود.او به همراه بیان این که« هر دو طرف در فتنه ۸۸ عداوت را به داخل مردم تزریق کردند» افزود: بعد از اعلام نتایج، آقای احمدی‌نژاد اجتماع میدان ولیعصر را تشکیل داد و مردم را جمع کرد و خودش هم میان آنها رفت و شال سبز به گردن انداخت و حرف‌های بدی زد و جمله‌ی «خس و خاشاک» را گفت. 

در جلسه شورایعالی امنیت ملی من محکم به آقای احمدی‌نژاد اعتراض کردم که چرا شما رفتید و اجتماع میدان ولیعصر را تشکیل دادید و آن حرف‌ها را زدید؟ شما که رئیس‌جمهور شده بودید، می‌رفتی می‌نشستی و کارتان را می‌کردید. چرا مردم را تحریک می‌کنید؟ این موضوع در شورایعالی امنیت ملی هم مطرح شد اما ببینید هر دو طرف آمدند و عداوت را به درون ملت تزریق کردند و این مصیبت کمی نبود. آقایان رفتند خانه‌هاشان اما مردم در خیابه همراهن آواره و ملتهب بودند که رای ما چه شد؟

فیروز آبه همراهدی دربه همراهره حسن روحانی نیز گفت:او (روحانی) از سرهنگ هم به همراهلاتر هست و در پدافند بسیار هم سرهنگی عمل می‌کرد. همین الآن هم در حرفرانی‌ها و برخوردهایش از همان روحیه نظامی‌اش هستفاده می‌کند. او در آن جلسه فقط می‌خوهست به قالیبه همراهف بگوید تو سرهنگی و الا خودش از سرهنگ هم به همراهلاتر هست.

منبع: فارس

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم