رونمایی از “کیا سورنتو ۲۰۱۹” در نمایشگاه خودرو لس آنجلس(+عکس)

۱۵ آذر ۱۳۹۶ qs ایرانی

شرکت کیا در جریان نمایشگاه لس آنجلس ۲۰۱۷ از مدل ۲۰۱۹ شاسی بلند محبوب خود کیا سورنتو رونمایی کرد. مدلی که تغییرات محسوسی پیدا کرده و می توان آن را یک خودرو کاملا متفاوت دانست.

QS ایران: شرکت کیا در جریان نمایشگاه لس آنجلس ۲۰۱۷ از مدل ۲۰۱۹ شاسی بلند محبوب خود کیا سورنتو رونمایی کرد. مدلی که تغییرات محسوسی پیدا کرده و می توان آن را یک خودرو کاملا متفاوت دانست. هر سال کیا مدل جدیدی از شاسی بلند خود را معرفی می کند و حال نوبت به کیا سورنتو ۲۰۱۹ رسیده تا به همراه بروزرسانی هایی به مدل قابل توجه تبدیل شود. اگرچه این خودرو جدید تغییرات بسیاری در طراحی داشته اما همچنان به همراه یک شاسی بلند به همراهکیفیت و چشمگیر از برند مطرح کره ای رو به رو هستیم.
به گزارش سرویس علم و فناوری QS ایران، بروزرسانی که کیا حاصل کرده بیشتر مربوط به بخش فناوری، پیشرانه و تا حدودی ظاهر خودرو را دربرمی گیرد. اما این تغییرات فراوان نیستند تا بتوان سورنتو ۲۰۱۹ را یک نسل جدید و بسیار متفاوت از سایر مدل ها دانست. کیا برای مدل جدید سورنتو تصمیم گرفت پیشرانه دیزلی به کار گیرد که در مقایسه به همراه مدل قبل قادر هست توان به همراهلایی از خود نشان دهد. صندلی های هستاندارد هفت نفره، سیستم سرگرمی بروزرسانی شده، افزوده شدن فناوری های ایمنی جدید و برخی دیگر چیزهایی بوده که کیا تصمیم گرفت برای سورنتو ۲۰۱۹ در نظر گیرد.

متاسفانه دیگر مشتریان این کمپانی قادر نیستند مدلی به همراه پیشرانه ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر توربوشارژی را خریداری کنند. در فضای داخلی از صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی به همراه سیستم سرگرمی اختصاصی کیا به کار گرفته شده که از اندروید اتو و اپل کارپلی پشتیبه همراهنی به عمل می آورد. وجود ۱۰ اسپیکر در کنار سیستم صوتی هارمن کاردون نشان می دهد کیا ویژگی های پریمیومی را برای این شاسی بلند فول سایز خود در نظر گرفته هست. بسته های فناوری ایمنی در مدل های مختلف سورنتو گوناگون بوده و یکسان نیست.

 شرکت کیا این مدل را در تریم های EX، SX و SX-L عرضه می دارد و هریک به همراه ویژگی های خاص خود همراه هستند تا مورد رضایت مخاطب قرار گیرند. مدل رده به همراهلا به بیشتر فناوری های ایمنی چون هشدار برخورد به جلو، سیستم تشخیص نقطه کور، کروزکنترل انطبه همراهقی و برخی دیگر هست. جلوپنجره این خودرو طراحی بروزرسانی شده ای پیدا کرده و این مورد حتی در چراغ های مه شکن نیز قابل مشاهده هست.

چراغ های جلو و مه شکن ها به شکل یخی شدند و جذابیت طراحی زیبه همراهیی پیدا کردند. سپر برای سازگاری بیشتر به همراه چراغ ها به همراهزطراحی شده تا جذابیت را دوچندان سازد. در فضای داخلی فرمان از دو شاخ به چهار شاخ تبدیل شد و ورودی های هوا نیز تغییر شکلی پیدا کردند. در حال نسخه SX و SX-L در فضای داخلی خود از چرم ناپا بهره می برند که عمدتا در خودروهای رده به همراهلا و پریمیومی به کار گرفته می شود.

در زیر کاپوت پیشرانه چهار سیلندر ۲٫۴ لیتری در کنار گیربکس شش سرعته اتوماتیک به کار گرفته شده تا بتوان تجربه لذت بخشی داشت. البته موتوری ۳٫۳ لیتری شش سیلندر نیز همچنان قرار داشته که قیمت بیشتری در مقایسه به همراه نسخه ۲ لیتری دارد. البته مصرف سوخت ۲٫۴ لیتری کمتر از نسخه ۳٫۳ لیتری بوده و به همراهتوجه به قدرت بیشتر نیازمند توان به همراهلاتری هست. 

به همراه این حال کیا نسخه دیزلی نیز تدارک دیده و تنها به موتورهای بنزینی بسنده نکرده هست. 

متاسفانه قیمت مشخص نشد اما انتظار می رود در مقایسه به همراه نسخه قبلی به همراه اختلافی سال ۲۰۱۸ عرضه شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم