«وزارت آموزش و پرورش» به اين زن پيشنهاد شده بود

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ qs ایرانی

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی گفت: تا جایی که قوانین و مقرارت اجازه بدهد، پیگیر حقوق زنان و امور خانواده هستم.

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو به همراه خبرنگار سیاسی ایلنا، دربه همراهره سمت جدید خود در کابینه دوازدهم به عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی گفت: معاونت امور زنان و خانواده به همراه دستیار ویژه در حقوق شهروندی دور از هم نیستند و در فصل‌های مشترکی مانند حقوق زنان، کودکان و اعضای خانواده به همراه یکدیگر یکی هستند.

او در ادامه تاکید کرد: حقوق شهروندی مبه همراهحثی هست که در امور خانواده پیگیری می‌شود.

معاونت سابق امور زنان و خانواده نهاد ریهست جمهوری در ادامه افزود: بخش‌هایی از حقوق شهروندی به حقوق زنان و خانواده به همراهز می‌گردد لذا در سمت تازه هم پیگیر این مبه همراهحث در چارچوب مأموریتی که بر عهده‌ام نهاده‌اند، خواهم بود.

مولاوردی در پاسخ به این سوال که عده‌ای معتقدند منشور حقوق شهروندی بیشتر انشا هست تا یک مطالبه در جامعه، شما چه اقداماتی در اجرایی شدن این حقوق خواهید کرد، گفت: حقوق شهروندی مجموعه‌ای از قوانین و مقررات موجود  هست که از حالت پراکندگی در آمده و یک جا ارائه می‌شود.

او تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی نقش بسیار مهمی در آگاهی بخشی جامعه نسبت به حق و حقوقی که دارا هستند، دارد. من در چارچوب مأموریت خود پیگیر این حقوق خواهم بود.

دستیار سابق رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد: بند بند منشور حقوق شهروندی به همراهید بررسی شود تا اگر لایحه، بخش‌نامه، دستور‌العمل و یا برنامه آموزشی لازم دارد، تصویب و یا به آن اضافه شود.

او خاطرنشان کرد: مهم این هست که تغییراتی در حوزه دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی اتفاق بیفتد تا این گزاره‌های زیبه همراه که در قوانین مختلف پراکنده شده، جمع و در خدمت جامعه به همراهشد.

مولاوردی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که آیا برنامه‌ای ارائه داده هست یا خیر، گفت: هیچ‌گونه برنامه‌ای ارائه نداده‌ام ، حکم جدید تازه به من ابلاغ شده هست.

او در پاسخ به این سوال که گفته میشود شما یکی از گزینه‌های وزارت علوم بودید، گفت: خیر چنین موضوعی مطرح نیست. وزارت آموزش و پرورش به من پیشنهاد شده بود اما وزارت علوم خیر.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم